Kutsi Röportaj

Kutsi Röportaj
Çoğu şarkımı eşime yazmıştım 
Ağustos ayı sonunda sekiz yıllık sevgilisi Sinem Bayraktutar ile evlenen Kutsi, böylece şöhretin kuralını da yıkmış oldu: İyi ve kötü günümde yanımdaydı vefasızlık etmedim!
'Doktorlar' dizisinde Dr. Levent karakterini başarıyla canlandıran Kutsi dördüncü ve son albümü 'Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim'i çıkardıktan kısa süre sonra sekiz yıllık sevgilisi Sinem Bayraktutar ile evlendi. Kutsi göz önünde yaşamadığı için pek bilinmeyen ilişkisinde evlilik kararı alırken bir an bile tereddüt etmemiş...
 
* Son yıllarda sizin için 'romantik şarkıların prensi' imajı oluştu. Böyle bir imajınız varken evlenmek, hayranlarınızı kaybedersiniz anlamında sizi hiç korkutmadı mı? 
Hayır, korkutmadı. Aksine hayranlarım çok mutlu oldu ve beni sevenlerin sayısı arttı. Doğru olanı yaptığımı düşündüler. İnternet sitemin üyeleri de, "Üzülmedik değil ama yine de tebrik ederiz" dediler. Böylece onlarla daha da yaklaştık. Aile güzel bir kurumdur. Sorumluluk almak hoşuma gidiyor. Sorumluluk bilinci altında daha da sıkı şarkı yapmaya çalışırım. Yaşadıklarımız işimize de yansıyor.
 
* İşin içine şöhret girince evli olanlar bile boşanıyor. Ama siz ünlü olmadan önce beraber olduğunuz kız arkadaşınızla evleniyorsunuz... 
Sinem iyi ve kötü günümde hep yanımda oldu. Ona vefasızlık etmedim, 'ben artık oldum' deyip çekip gitmedim. Bu genellemeye uymadığım doğru ama ben böyle bir hayat seçmek istedim. Yine aynı işleri yapacağım, benim için bir şey değişmedi.
 
* Peki nasıl gidiyor evliliğiniz? 
Daha ikinci ayımız yeni bitti. Şu aralar yoğun bir tempoda olduğum için evliliğin farkına varamadım bile. Karşı tarafın da buna hemen alışması çok kolay bir şey değil.
 
SLOGAN ŞARKI EKSİKMİŞ
* İlk albümünüz 2000 yılında çıktı ama şöhreti 2005 yılında yakaladınız. Sizce o dönemler eksik olan neymiş? 
Şarkılarda slogan eksikmiş! Güzel şarkıyla hit şarkı arasında fark var. 'Sana Ne'ye baktığınızda melodi olarak basit ancak bir o kadar da zor bir şarkı. Müzikal yapısı ve kafiyeleri kuvvetli olan hızlı bir şarkıdır. Ondan sonra herkes şarkımı söylemeye başladı. Dört tane albümüm var, konser verdiğim zaman 20-25 tane kendi şarkımı okuyorum. Bu bir şarkıcı için çok önemlidir. Ticari amaç gütmüyorum. Söylenip bitsin şarkılar yapmıyorum. Biraz daha klasik şarkılar yapmaya çalışıyorum. 'İlan-ı Aşk', 'Doğum Günü', 'Aşkın Gururu' bunlar yıllar sonra da dinlenir.
 
EŞİMLE TARTIŞMIŞTIK
* Şarkı yaparken bunlara mı dikkat ediyorsunuz? 
Konu bir anda aklıma geliyor ve yapıyorum. Aşk acısının farklı tarifleri var. 10 parçamdan dokuzu ayrılıkla ilgilidir. Bütün şarkılarımda sevgiliye sitem var.
 
* Şu anki eşinize yazılmış şarkılarınız var mı? 
Genelde birçok şarkım ona yazılmıştır. Mesela bir doğum gününde tartışmıştık, 'Doğum günü' şarkısı çıktı ortaya... 
 
Çocuğum olsa gizlemem 
* Çocuk sahibi olduğunuz konusunda bir haber çıktı. Doğru muydu? 
Sonuçta evliyiz biz artık, çocuğumuz olsa neden bunu gizleyelim ki? Çocuk dünyanın en güzel şeyidir. Bizimle birlikte bir yumurcak olsa çok güzel olur aslında ama yok.
 
* Yoğun çalışma temposunda özel hayatınızda aksamalar oluyor mu? 
Evet, yoğun bir çalışma var ama özel hayatıma yansıtmıyorum. Farklı bir sinerji yarattım. Yakında Avrupa turneleri başlayacak. Ürettiğimiz sürece her şey daha güzel olacak. Kimse bana "Niye evlendin, sana yakıştıramadık" demedi. Özel hayatımla iş hayatımı karıştırmak istemiyorum. Aralarında bir duvar var ve onu bazen ben bile aşamıyorum. 
(gazetede burda bi resim var ama ekleme gereği bile duymuyorum)
Oyunculuk yeteneğimi bu dizi ile fark ettim 
* 'Doktorlar' dizisinde bir doktoru canlandırıyorsunuz. Oyunculuk, müziği olumsuz anlamda etkiliyor mu?
Son albümde 3-4 bestem var. Önceki albüme göre bir düşüş söz konusu ama bu diziden etkilendiğim anlamına gelmiyor. Rıfat Güneş diye bir arkadaşım benim için çok güzel şarkılar yaptı, bu kez onları albüme aldım.
 
* Oyuncu olarak da başarılı oldunuz. Bu başarıya inanıyor muydunuz? 
Yapımcılar bana inanmış ve ben de onların başını öne eğdirmemek için elimden gelen bütün çalışmayı yaptım. Daha önce bu işin eğitimini almadım. Birçok popçu arkadaşıma giden senaryolar bana da geldi. 'Doktorlar' deyince daha adını duyar duymaz güzel bir proje olacak diye düşündüm. Deneme çekimi yapıldıktan sonra oyunculuk yeteneğimi fark ettik ve devam ediyorum.
 
KOÇ İLE ÇALIŞTIM
* Oyunculuğunuzu yönlendiren biri oldu mu? 
Turgay Tanülkü oyuncu koçluğumu yaptı. Bana birkaç hafta sıkı bir eğitim verdi. Dizi içerisindeki rol arkadaşlarımın yaklaşımıyla da ilgisi var. Levent karakteriyle bağdaşan yönlerim vardı. Hem otoriter hem de işinde taviz vermeyen biri... Biraz da kendim olmaya çalıştım. Birkaç bölümden sonra daha rahat oynamaya başladım. Onların hepsine soruyordum; hatam varsa söyleyin, diyordum. Birçok şey zamanla yerine oturuyor. Oyunculuk konusunda bir güven geldi.
 
GERÇEKLER İŞLENİYOR
* Televizyonda başka yeni projeler de olacak mı? 
Daha önce bir müzik programı yaptım. Nostalji günleri yapıyor, istek parçaları çalıyordum. O da çok aaaifliydi. Şimdilik dizi güzel gidiyor. 'Doktorlar'ın üçüncü sezonuna girdik. Doktorların kendi aralarındaki ilişkileri birbirlerine olan bağlılıkları, hasta yakınlarıyla olan diyalogları gözler önüne seriliyor. Gerçekleri işliyoruz. Her hafta farklı bir hastalığı ekrana getiriyor, izleyiciyi de bilgilendiriyoruz.
 
* Teknik hata yapmamak için doktorlardan danışmanlık alıyor musunuz? 
Senaristler yazıyorlar ve tıbbi konuları cerrahlara danışıyorlar. Bir sürü zorluğu var. Ameliyatlara girdiğimiz zaman bile ilk zamanlarda doktorlar yanımıza geliyorlar, bize neyi nasıl kullanacağımızı öğretiyorlardı. Bütün cihazların sırası var. Bu dizide doktorların ne kadar kutsal bir meslek yaptığını da görüyorsunuz.

Yorumlar

Kutsi Karadoğan Fotoğrafları